فارسی سازی اعداد در وردپرس

فارسی سازی اعداد در وردپرس

فارسی سازی اعداد در وردپرس

با سلام و احترام.به میلاد وردپرس خیلی خوش آمدید.در این آموزش از وب سایت مرجع وردپرس در ایران میخواهیم به آموزش فارسی سازی اعداد در وردپرس بپردازیم.

پس تا انتهای این مقاله با ما یار باشید تا اطلاعات کاملی را در این خصوص به هم پاسکاری کنیم 😉

تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در وردپرس و در برخی از مواقع قالب وردپرس نیازهای مهم وبمستران و مدیران کسب و کار اینترنتی می باشد. و آنجایی که  امروزه وردپرس ، قالب وردپرس اعداد را به صورت انگلیسی در بخش های مختلف وب سایت مانند مطالب و نوشته ها، برگه ها ، عناوین مطالب ، صفحه اصلی سایت و…  نمایش می دهند برخی از کاربران جهت فارسی کردن اعداد با مشکلاتی روبرو می شوند و قصد دارند بجای اعداد انگلیسی استفاده شده در وب سایت اعداد فارسی نمایش دهند در همین راستا ما تصمیم گرفتیم یک مقاله در رابطه با تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در وردپرس ارائه کنیم تا آن دسته از کاربرانی که قصد تبدیل اعداد لاتین به فارسی را دارند بتوانند این کار را به راحتی انجام دهند.

اعداد فارسی در قالب وردپرس

با استفاده از این آموزش قادر خواهید بود قالب وردپرس خود را به صورت تایپ اعداد فارسی ارائه کنید یا اگر از پوسته وردپرسی استفاده می کنید که این قابلیت را ندارند بتوانید با چند حرکت ساده قابلیت نمایش اعداد به صورت فارسی را به آن اضافه کنید.

number-persian
number-persian

خب مادر این مقاله به ۵ روش جهت فارسی سازی اعداد در ورد پرس می پردازیم !

روش اول فارسی کردن اعداد در وردپرس

ابتدا فایل زیپ جاوا اسکریپت زیر را دانلود و در مسیر wp-content » themes » yourtheme » js آپلود و در نهایت از حالت زیپ خارج کنید.

دانلود فایل persianumber.js

بعد از انجام مراحل فوق قطعه کد زیر را داخل فایل functions.php  پوسته وردپرس خود قرار دهید و ذخیره کنید.

/* Convert English Numbers to Persian - By ghabchin.com */

function patoghwp_adding_scripts() {

wp_register_script('persianumber', get_template_directory_uri() . '/js/persianumber.js', array('jquery'),'1.0', true);

wp_enqueue_script('persianumber');

}

add_action( 'wp_enqueue_scripts', 'patoghwp_adding_scripts' );

 

پس وارد کردن کد فوق در فانکشن فایل Footer.php پوسته وردپرس خود را به حالت ویرایش در آورید و قطعه کد زیر را بعد از  wp_footer و قبل از تک </body> جایگذاری و ذخیره کنید.

<script type="text/javascript">

( function($) {

$(document).ready(function(){

$('body').persiaNumber();

});

} ) ( jQuery );

</script>

 

خب با این روش شما به راحتی قادر خواهید بود اعداد فارسی را با انگلیسی جایگزین کنید و از این پس اعداد وب سایت شما فارسی خواهد بود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  رفع مشکل serve scaled images

روش دوم فارسی کردن اعداد در وردپرس

این روش نسبت به روش اول مقداری سخت تر است اما یکی از بهترین روش ها جهت اضافه کردن قابلیت تایپ اعداد فارسی در وردپرس به شمار می رود.

ابتدا قطعه کد زیر را کپی و در فایل functions.php پوسته وردپرس خود جایگذاری کنید.

function patoghwp_change_number($num)

{

   $eng = array('0', '1', '2', '3', '4', '5', '6', '7', '8', '9');

   $per = array('۰', '۱', '۲', '۳', '۴', '۵', '۶', '۷', '۸', '۹');

   return str_replace($eng, $per, $num);

}

 

در گام بعدی میبایست تابعی که قصد دارید اعداد در آن به صورت فارسی نمایش داده شود را داخل تابع patoghwp_change_number وارد کنید، با این کار تابع مورد نظر اعداد فارسی را نمایش خواهد داد.

مثال: جهت نمایش تعداد نظرات به صورت فارسی باید به شکل زیر عمل کنید.

تابع شمارشگر نظرات به صورت اعداد انگلیسی

<?php echo get_comments_number(get_the_ID()); ?>

 

تابع شمارشگر نظرات به صورت اعداد فارسی

<?php echo patoghwp_change_number(get_comments_number(get_the_ID()));  ?>

 

خوب به پایان ارائه روش دوم رسیدیم و در ادامه به دیگر روش ها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید…

روش سوم فارسی کردن اعداد در وردپرس

برای فارسی کردن اعداد در روش سوم میبایست کد زیر را کپی و در فایل header.php قالب خود جای گذاری و فایل را ذخیره کنید.حتما توجه داشته باشید که کد باید بین دو تگ <head> </head> قرار داده شود.

<script>

$(document).ready(function(){ persian={0:'۰',۱:'۱',۲:'۲',۳:'۳',۴:'۴',۵:'۵',۶:'۶',۷:'۷',۸:'۸',۹:'۹'}; function traverse(el){ if(el.nodeType==3){ var list=el.data.match(/[0-9]/g); if(list!=null &amp;&amp; list.length!=0){ for(var i=0;i&lt;list.length;i++) el.data=el.data.replace(list[i],persian[list[i]]); } } for(var i=0;i&lt;el.childNodes.length;i++){ traverse(el.childNodes[i]); } } traverse(document.body); });

</script>

 

به همین راحتی شما می توانید با روش سوم اعداد انگلیسی را به اعداد فارسی تبدیل کنید.

روش چهارم فارسی کردن اعداد  در وردپرس

در روش چهارم دیگر از استفاده کد در فایل های پوسته وردپرس خبری نیست بلکه با استفاده از فونت های فارسی می توانیم تمامی اعداد استفاده شده در وب سایت را به صورت فارسی نمایش دهیم.

فونت فارسی که می توانید در وب سایت خود استفاده کنید فونت ایران سنس است که دارای نسخه اعداد فارسی می باشد و به راحتی با انتخاب این فونت به عنوان فونت اصلی قالب تمامی اعداد فارسی خواهند شد.

روش پنجم فارسی کردن اعداد

در روش پنجم جهت تبدیل اعداد انگلیسی به اعداد فارسی می توانید از دو افزونه کاربردی وردپرس که به  صورت رایگان توسط طراحان ایرانی ارائه و در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است استفاده کنید نام این افزونه ها  wp-parsidate و wp-jalali می باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  رفع ارور briefly unavailable for scheduled maintenance. check back in a minute.

چنانچه با این دو افزونه آشنایی ندارید ما در یک مقاله اختصاصی در رابطه با این دو افزونه به صورت کامل صحبت و آموزش های لازم را ارائه کردیم که می توانید از طریق لینک زیر این مقالات را ببینید و طبق آموزش ها با این پلاگین ها کار کنید.

فارسی سازی اعداد در وردپرس
فارسی سازی اعداد در وردپرس

بیشتر بخوانید:

 

آموزش فارسی سازی اعداد در وردپرس و نمایش اعداد فارسی در ووکامرس

خیلی از ما دوست داریم تا اعدادی که در سایت وردپرسی خود نمایش می‌دهیم به صورت فارسی باشند. در این آموزش ما قصد داریم به شما کمک کنیم که چگونه می توانید نسبت به فارسی سازی اعداد در وردپرس و ووکامرس اقدام کنید. در این آموزش به معرفی روش‌های مختلف استفاده از اعداد فارسی در وردپرس و ووکامرس می‌پردازیم.

آموزش فارسی سازی اعداد در وردپرس و ووکامرس

همانطور که می دانید ووکامرس افزونه‌ای است که با قرارگیری و نصب در وردپرس امکان ساخت فروشگاه اینترنتی را به شما خواهد داد. بنابراین هر روشی که در این آموزش به شما معرفی خواهیم کرد در ووکامرس نیز قابل اجرا بوده و می توانید نسبت به نمایش اعداد فارسی در ووکامرس نیز به همین شیوه عمل کنید.

روش اول: استفاده از افزونه

بهترین و ساده‌ترین روش برای این کار استفاده از افزونه فارسی ساز وردپرس است.

اکثر سایت‌ها و قالب‌های وردپرسی از افزونه‌های فارسی‌ساز (وردپرس فارسی یا پارسی دیت) می‌کنند، این دو افزونه معروف برای فارسی کردن اعداد دارای تنظیمات هستند.

در صورتی که از افزونه وردپرس جلالی برای شمسی سازی استفاده می‌کنید کافی است در پیشخوان وردپرس به مسیر وردپرس فارسی رفته و سپس مشابه تصویر زیر تیک گزینه‌های دلخواه را در بخش‌های تبدیل اعداد به فارسی فعال کنید.

wpjalali-persian-number
wpjalali-persian-number

اما اگر از افزونه پارسی دیت برای شمسی سازی استفاده می‌کنید می‌توانید به مسیر تنظیمات پارسی رفته و سپس مشابه تصویر زیر با مراجعه به تب تبدیل انتخاب کنید که در چه بخش‌هایی از اعداد فارسی به جای ارقام انگلیسی استفاده شود.

non-english-parsidate
non-english-parsidate

روش دوم: استفاده از فونت با اعداد فارسی

در این روش لازم است از فونتی استفاده کنید که به جای اعداد انگلیسی در آن از اعداد فارسی استفاده شده باشد. برخی از فونت‌های معروف فارسی مانند فونت ایران سنس، ایران یکان و کلا همه وب فونت
‌های سایت fontiran.com چنین قابلیتی را دارند. برای این منظور کافی است فایل zip. خریداری شده از فونت ایران را که شامل بسته‌های مختلف فونت است را باز کنید، به پوشه‌ای با عنوان Farsi numerals بروید و از وب فونت‌های این قسمت استفاده کنید. این وب فونت‌ها کلا اعداد انگلیسی را فارسی نشان می‌دهند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نقش پیش فرض کاربر تازه
farsi-numerals-iransans
farsi-numerals-iransans

روش سوم: استفاده از کد functions.php

در این روش کافی است فایل functions.php قالب خود را باز کرده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از این فایل قرار دهید. با قرار دادن این کدها با استفاده از زبان PHP به وردپرس دستور خواهید داد که در هر جایی از سایت از اعداد انگلیسی استفاده شده است، نسخه انگلیسی شده آن را به صورت برگردان جایگزین کند.

1
2
3
4
5
6
function trim_number($num)
{
$eng = array('0','1','2','3','4','5','6','7','8','9');
$per = array('۰','۱','۲','۳','۴','۵','۶','۷','۸','۹');
return str_replace($eng,$per,$num);
}

نکته: استفاده از این روش به این معنی نیست که اعداد در دیتابیس تغییر می‌کنند؛ بلکه صرفا به صورت حروف فارسی برگردانده خواهند شد.

روش چهارم: فارسی کردن اعداد وردپرس با جاوا اسکریپت

با استفاده از این روش هم می‌وانید به کمک زبان جاوااسکریپت به همین روش قبلی عمل کرده و به جای اعداد انگلیسی، ارقام فارسی را در وردپرس برگردانید. برای این منظور کافی است کدهای زیر را در فایل header.php قابل خود و درست قبل از تگ بسته </head> قرار داده و ذخیره کنید.

1
2
3
&amp;lt;script&amp;gt;
$(document).ready(function(){ persian={0:'۰',۱:'۱',۲:'۲',۳:'۳',۴:'۴',۵:'۵',۶:'۶',۷:'۷',۸:'۸',۹:'۹'}; function traverse(el){ if(el.nodeType==3){ var list=el.data.match(/[0-9]/g); if(list!=null &amp;amp;amp;&amp;amp;amp; list.length!=0){ for(var i=0;i&amp;amp;lt;list.length;i++) el.data=el.data.replace(list[i],persian[list[i]]); } } for(var i=0;i&amp;amp;lt;el.childNodes.length;i++){ traverse(el.childNodes[i]); } } traverse(document.body); });
&amp;lt;/script&amp;gt;

 

 

سخن پایان

خوب به پایان این مقاله آموزشی یعنی  نمایش اعداد به صورت فارسی در وردپرس رسیدیم شما می توانید با استفاده از این روش ها  نیاز خود را برطرف کنید. از اینکه ما را تا پایان همراهی کردید بسیار سپاسگزاریم موفق و پیروز باشید. 😀

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
نوشته ایجاد شد 408

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا